opis sprawy

Interpelacja w sprawie nieuzasadnionych i niegospodarnych wydatków w ZUS Oddział w Toruniu

Interpelacja nr 28223

do ministra pracy i polityki społecznej

w sprawie nieuzasadnionych i niegospodarnych wydatków w ZUS Oddział w Toruniu

   Mając na względzie moje poprzednie wystąpienia zarówno w formie interpelacji, jak i zapytań dotyczących przypadków niegospodarności oraz marnotrawienia środków publicznych w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych, w tym w ZUS Oddział w Toruniu, proszę o przyjęcie poniższych pytań oraz o przedsięwzięcie kroków mających na celu położenie kresu ˝sobiepaństwu˝ oraz wybujałym ambicjom decydentów z Centrali ZUS, które są realizowane wskutek mało odpowiedzialnych działań dyrekcji poszczególnych oddziałów.

   1. Ile ekranów i monitorów zostało zamontowanych w obiektach administrowanych przez ZUS Oddział Toruń i jaki był koszt tego przedsięwzięcia?

   2. Czy ktoś badał skuteczność tego rodzaju przekazu?

   3. Ile zostało zamontowanych w obiektach administrowanych przez ZUS Oddział Toruń tzw. urzędomatów, ile wynosił koszt tego rodzaju montażu oraz jaki jest koszt serwisowania tych urządzeń?

   4. Ile szkoleń jest prowadzonych w skali jednego roku dla pracowników ZUS Oddział Toruń, jaka jest ich tematyka i koszt?

   5. Czy organizacja szkoleń pt. ˝Sztuka wymowy i konwersacji˝ jest odosobnionym przykładem tematu szkoleń, czy wręcz przeciwnie jest to norma?

   6. Kto odpowiada za wdrażanie w ZUS Oddział Toruń innowacyjnych procedur i procesów postępowania, które owocują koniecznością asystowania kilku osobom przy prostych czynnościach, takich jak np. wymiana żarówki?

   7. Czy dyrekcja ZUS Oddział Toruń dokonała analiz ekonomicznych wprowadzanych ˝innowacji˝ i czy nie byłoby celowe zwiększenie np. funduszu płac o te niegospodarnie wydawane środki finansowe i zrezygnowanie z działań, które miast pomagać ewidentnie szkodzą?

   Z poważaniem

   Poseł Henryk Kmiecik

   Lubawka, dnia 27 sierpnia 2014 r.