6 kadencja, 29 posiedzenie, 2 dzień - Poseł Beata Kempa

6 kadencja, 29 posiedzenie, 2 dzień (20-11-2008)

9 punkt porządku dziennego:
Informacja prezesa Rady Ministrów na temat stanu realizacji programu działania rządu w rok po jego powołaniu (druk nr 1359).


Poseł Beata Kempa:

    Dziękuję.

    Panie Marszałku! Wysoka Izbo! Państwo Ministrowie! Istotnie dzisiejsze wystąpienie pana premiera miało charakter rzeczywiście bardzo polityczny i wiecowy. Mnie zabrakło pewnych danych, przede wszystkim danych statystycznych, pozytywnych danych obrazujących jakiekolwiek postępy tego rządu, żeby ewentualnie można było się też do nich odnieść. Tego zabrakło.

    Dlatego będzie kilka pytań skierowanych, rozumiem, do państwa ministrów. Po pierwsze, dlaczego... Tak naprawdę bowiem z całego tego roku można mieć tylko żal do rządu. Ja mam żal o jedno: o to, co wczoraj się stało, o to, że moich pieniędzy, które skrzętnie zbieram z moim małżonkiem w otwartym funduszu emerytalnym, nie będą mogły dziedziczyć moje dzieci. To jest wielki żal i to jest żal wielu Polaków: Dlaczego tyle miliardów ma zostać w kasie OFE, a nie mogą dziedziczyć tego nasze dzieci? Proszę mi wytłumaczyć, w imię czego tak zrobiliście, bo to jest, że tak powiem, wczorajszy akcent roku tego rządu.

    Druga rzecz: chciałabym się dowiedzieć, chciałabym, żeby mi podano przynajmniej, nie wiem, dwa, trzy sukcesy albo wymierne korzyści wynikające z utrzymywania urzędu pani Julii Pitery, co konkretnie zrobiła, jakie napisała akty prawne bądź jakie napisała instrukcje, bądź rzeczywiście co zrobiła wymiernego, jeśli chodzi o walkę z korupcją. Bo ja przypomnę, że w naszych czasach przynajmniej zabezpieczono w kasie państwa majątek wynoszący około 500 mln zł. (Dzwonek) Pytam więc, jakie są efekty pracy pani Julii Pitery.

    I wreszcie trzecie, ostatnie pytanie, panie marszałku, jeśli pan pozwoli. Rząd lubi mówić o tym, co będzie robił, oprócz tego, że cięgiem rozlicza PiS, cały czas jest polowanie na czarownice, ale jakoś się nie udaje. Chcę zapytać o tę przyszłość: Co ze środkami na narkotesty? Ponoć rewelacje, które ostatnio przynosiła prasa, mówiły o tym, że policji zabraknie na narkotesty. Pytanie, dlaczego i czy zabraknie, czy też jednak rezerwujecie państwo pieniądze i środki na ten cel. Przypomnę, że jest to warunek sine qua none, żeby ścigać takich, którzy po użyciu narkotyków kierują pojazdami mechanicznymi na polskich ulicach. Dziękuję. (Oklaski)


Powrót Przebieg posiedzenia